Kolektory słoneczne
Nasza specjalizacja

Kolektory słoneczne, czyli solary grzewcze Białystok

Jednym z rozwiązań, które dają najlepsze efekty, jeżeli chodzi o przetwarzanie energii słonecznej są kolektory słoneczne, czyli solary grzewcze. W ostatnich latach cieszą się one coraz większą popularnością, przede wszystkim ze względu na swój ekologiczny charakter. Kolektory słoneczne, które montuje się na dachach domów, zapewniają maksymalne wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania wody, która następnie jest wykorzystywana jako ciepła woda użytkowa.

Kolektory słoneczne montaż i instalacja Białystok

Jednym z rozwiązań, które dają najlepsze efekty, jeżeli chodzi o przetwarzanie energii słonecznej są kolektory słoneczne, czyli solary grzewcze. W ostatnich latach cieszą się one coraz większą popularnością, przede wszystkim ze względu na swój ekologiczny charakter. Kolektory słoneczne, które montuje się na dachach domów, zapewniają maksymalne wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania wody, która następnie jest wykorzystywana jako ciepła woda użytkowa. Szacuje się, że zaspokajają one do 70 procent rocznego zapotrzebowania na energię cieplną, która jest potrzebna do podgrzania wody przede wszystkim w miesiącach do marca do października. Solary grzewcze mogą być również wykorzystywane do wspomagania centralnego ogrzewania. Należy w tym miejscu podkreślić, że urządzenia tego typu są w pełni dostosowane do panujących w Polsce warunków atmosferycznych. Dzięki wysokiej mocy oraz sprawności kolektory słoneczne – niezależnie od tego czy mówimy o kolektorach płaskich -czy kolektorach rurowo-próżniowych – umożliwiają optymalny odbiór ciepła i zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Ponadto solary grzewcze dają gwarancję długiej i niezawodnej pracy i zapewniają niezależne źródło ciepła. Swoim wyglądem kolektory słoneczne przypominają lustra o dużej powierzchni lub zestawy pionowo ułożonych względem siebie rurek. Warto podkreślić, że są to urządzenia odporne na gradobicie i zapewniające wysoką przewodniość cieplną. Kolektory słoneczne, czyli solary grzewcze gwarantują długie i bezproblemowe uytkowanie o czym świadczy fakt, że z każdym kolejnym rokiem nasza firma montuje coraz więcej tego typu urządzeń.

Solary ciepłej wody użytkowej instalacje w Białymstoku

Bez wątpienia solary ciepłej wody użytkowej są rozwiązaniem wykorzystującym energię odnawialną w najszerszym stopniu, a zarazem dającym najwięcej oszczędności. Montowane na dachach budynków urządzenia zamieniające promieniowanie słoneczne na energię cieplną są w stanie zapewnić nawet o 60 proc. niższe koszty ogrzewania wody oraz nie zanieczyszczają środowiska. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie dobrać solary ciepłej wody użytkowej o odpowiedniej powierzchni czynnej, sprawności optycznej, współczynnikach strat ciepła oraz mocy. Podczas naszej codziennej pracy stosujemy wyłącznie produkty renomowanych i obecnych na rynku od wielu lat producentów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom instalacje wykonane z najlepszych dostępnych komponentów, które będą pracowały bazawaryjnie i bezproblemowo przez wiele lat. Pamiętamy również o okresowych przeglądach, dzięki którym solary ciepłej wody użytkowej działają w sposób prawidłowy. Powierzając nam dobór i montaż solarów zyskujecie Państwo pewność, że będą one przyjazne środowisku i całkowicie bezobsługowe. Jeżeli zależy Wam na zmodernizowaniu swojego domu i jednoczesne obniżenie rachunków za ciepłą wodę – zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością pomożemy w doborze odpowiednich solarów ciepłej wody użytkowej do Waszego domu.

Zadzwoń i umów się na wycenę!