Kotłownie
Nasza specjalizacja

Montaż kotłowni i węzłów cieplnych Białystok

Świadczymy profesjonalną usługę, jaką jest montaż kotłów grzewczych. W zależności od zapotrzebowania naszym Klientom proponujemy kotły gazowe, kotły olejowe oraz kotły na paliwo stałe. W kotłach gazowych całość odbywa się bezobsługowo – do ogrzania budynku wystarczy przyłącze gazowe.

Montaż kotłów grzewczych (kotły gazowe, kotły olejowe, kotły na paliwo stałe)

Świadczymy profesjonalną usługę, jaką jest montaż kotłów grzewczych. W zależności od zapotrzebowania naszym Klientom proponujemy kotły gazowe, kotły olejowe oraz kotły na paliwo stałe. W kotłach gazowych całość odbywa się bezobsługowo – do ogrzania budynku wystarczy przyłącze gazowe. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie zamontować zarówno kotły gazowe jednofunkcyjne, zasilające wyłącznie instalację centralnego ogrzewania, jak też kotły gazowe dwufunkcyjne, dzięki którym możliwe jest również podgrzanie wody użytkowej. Zaletą urządzeń, jakimi są kotły olejowe, jest przede wszystkim ich funkcjonalność – nie wymagają one od użytkownika podejmowania wielu czynności, a do ich właściwej pracy wystarcza stały zapas paliwa. Kotły tego rodzaju wykorzystują energię ze spalania oleju wykorzystują ciepło kondensacji do ogrzewania wody. Dla odróżnienia kotły na paliwo stałe pozwalają na ogrzewanie budynków takimi surowcami jak węgiel kamienny, węgiel brunatny, koks, drewno, pellet czy brykiet. W ofercie naszej firmy znaleźć można zasypowe ręczne, zasypowe półautomatyczne oraz z automatycznym podajnikiem paliwa.

Montaż i instalacja węzłów cieplnych Białystok

Jedną z najczęściej wykonywanych przez naszą firmę usług jest montaż i instalacja węzłów cieplnych. Posiadamy w tym zakresie wieloletnie doświadczenie. Realizowane przez nas czynności obejmują: montaż węzła cieplnego w pomieszczeniu węzła, podłączenie węzła do miejskiej sieci ciepłowniczej, spięcia z instalacją wewnętrzną budynku, obszycia elektrycznego w obrębie węzła oraz izolowanie rurociągów w obrębie węzła lub pomieszczenia. Odpowiednie kwalifikacje naszych pracowników pozwalają na wykonywanie wszystkich tych czynności szybko i sprawnie, czego potwierdzeniem jest fakt, że z naszych usług często korzystają spółdzielnie mieszkaniowe oraz firmy i przedsiębiorstwa ciepłownicze. Naszym Klientom jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania dopasowane do indywidualnych uwarunkowań technicznych i potrzeb użytkowników w zakresie komfortu. Współpracujemy z wiodącymi producentami nowoczesnych węzłów cieplnych. Jednocześnie stale poszerzamy naszą wiedzę na temat najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie ich montażu i instalacji wprowadzając do naszej codziennej pracy innowacyjne rozwiązania. 

Kominki z płaszczem wodnym Białystok

Efektowne, praktyczne, a przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie, jakim ją kominki z płaszczem wodnym, pozwala na wykorzystanie ciepła nie tylko do ogrzania pomieszczeń, lecz również do zasilania całego systemu centralnego ogrzewania. Wiemy o tym, że dobrze dobrany kominek jest w stanie nadać praktycznie każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. Jest to idealne rozwiązanie dla domów energooszczędnych, o niewielkim zapotrzebowaniu cieplnym. Z roku na rok kominki z płaszczem wodnym stają się coraz bardziej popularne – najczęściej decydują się na nie właściciele domów jednorodzinnych. Instalacja pozwala na rozprowadzanie ciepła do pozostałych pomieszczeń, a często również na podgrzanie wody użytkowej. Jedną z zalet, jaką mają kominki z płaszczem wodnym, jest możliwość ustawienia optymalnej temperatury w pomieszczeniach dzięki zaworom z termostatami oraz dobra pojemność cieplna. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi producentami kominków i tylko ich wyroby polecamy naszym Klientom.

Zadzwoń i umów się na wycenę!