Pompy ciepła
Nasza specjalizacja

Pompy ciepła Białystok

Nasza firma od lat zajmuje się świadczeniem usługi, jaką jest montaż pomp ciepła. Wykorzystujemy ciepło czerpane z powietrza, gruntu lub wody i wykorzystujemy je do ogrzania pomieszczeń oraz wody użytkowej. Dobieramy pompy ciepła do powierzchni danego obiektu, liczby jego użytkowników, a także rzeczywistego zapotrzebowania.

Montaż pomp ciepła Białystok

Nasza firma od lat zajmuje się świadczeniem usługi, jaką jest montaż pomp ciepła. Wykorzystujemy ciepło czerpane z powietrza, gruntu lub wody i wykorzystujemy je do ogrzania pomieszczeń oraz wody użytkowej. Dobieramy pompy ciepła do powierzchni danego obiektu, liczby jego użytkowników, a także rzeczywistego zapotrzebowania. W zależności od zapotrzebowania Klienta montujemy różne rodzaje pomp, w tym pompy ciepła powietrze-powietrze, pompy ciepła powietrze-woda, pompy ciepła glikol-woda oraz pompy ciepła woda-woda. Z naszego doświadczenia wynika, ze najważniejszym czynnikiem, jaki powinien być brany pod uwagę podczas wykonywania czynności, jaką jest montaż pomp ciepła, powinien być odpowiedni dobór mocy grzewczej w stosunku do zapotrzebowania na energię cieplną danego budynku. Do wyliczenia mocy grzewczej wykorzystujemy specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować poprawny dobór instalacji.

Gruntowe pompy ciepła ( na odwiertach) Białystok

Gruntowe pompy ciepła to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na ogrzanie budynku. Urządzenia tego rodzaju nie wytwarzają samodzielnie ciepła, lecz – jak wskazuje sama ich nazwa – pozyskują ciepło z gruntu. Oparty na tym rozwiązaniu system grzewczy bazuje na dwóch źródłach – dolnym, z którego pobierane jest ciepło, oraz górnym, które oddaje ciepło do domu. O tym, czy gruntowe pompy ciepła właściwie spełniają swoje zadanie, decydują zarówno moc akumulatora dolnego, jak też możliwości cieplne wynikające z uwarunkowania terenu. Nasza firma w zależności od zapotrzebowania instaluje pionowe lub poziome kolektory gruntowe. W wielu przypadkach podczas prac nie jest konieczne wykonywanie odwiertów, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie kosztów inwestycji. Należy jednak pamiętać o tym, że jeżeli chodzi o gruntowe pompy ciepła na odwiertach, to jest to czynność, która wymaga specjalistycznej wiedzy i wieloletniego doświadczenia. Ponadto na odwierty pompy gruntowej trzeba uzyskać pozwolenie.

Powietrzne pompy ciepła – monoblok / split

Powietrzne pompy ciepła typu monoblok / split pozwalają na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania domu oraz pozyskania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia tego rodzaju montuje się na zewnątrz budynków za pomocą przyłączy hydraulicznych oraz elektrycznych. Oba rozwiązania cieszą się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na to, że ich eksploatacja przynosi wymierne korzyści finansowe. Niezależnie od tego jakie powietrzne pompy ciepła wybierzemy – czy będzie to monoblok czy split – będą one pobierać energię cieplną z powietrza na zewnątrz by następnie za pomocą wymiennika przekazać ją do instalacji grzewczej budynku. Na pytanie, które z tych rozwiązań jest lepsze, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć – wiele zależy bowiem od oczekiwań użytkownika i tego, w jaki sposób będzie on korzystał z zainstalowanych urządzeń. Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w montażu powietrznych pomp ciepła, a do potrzeb każdego Klienta podchodzimy indywidualnie.

Zadzwoń i umów się na wycenę!